PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1225}

Blues Brothers

The Blues Brothers
7,6 104 911
ocen
7,6 10 1 104911
7,6 22
oceny krytyków
Blues Brothers
powrót do forum filmu Blues Brothers

Jak w tytule. Czy ktoś zauważył, że jak Jake i Elwood wchodzą do knajpy Pani Murphy i siadają na krzesłach za ladą jest plakat z napisem "Polsih Sousage"? Taka ciekawostka... A ogólnie film i soundtrack miażdży :)

ocenił(a) film na 10
KajetanPuszek

Tak. Zauważyłem to jak ostatnio oglądałem ten film :D
Nawet zrobiłem zrzut.
http://www.fileden.com/files/2008/9/12/2093126/123.JPG

Adder

A cóż takiego dziwnego jest w polskich kiełbaskach...?

Że co? Że w Ameryce se sprzedają i jadają?
My pijamy Coca-Cole i wcinamy hamburgery i jakoś nikt z tego sensacji nie robi...

użytkownik usunięty
rolnik_sam_w_dolinie

Bo u nas jest wszystko "hamerykanskie" my mamy wszystko od nich. Wiec gdy oni maja cos od nas i w filmie jest to pokazane jest to: "Milym Polskim akcentem". Zamiast narzekac ciesz sie z nami takimi "pierdolami". W koncu jestes Polakiem prawda?:)

ocenił(a) film na 10

Jest jeszcze drugi polski akcent . W domu pani tarantino wisi obraz z Polakiem - Karolem Wojtyłą :-)

ocenił(a) film na 6
RozoParanoid

właśnie miałem o tym samym pisać, oba te akcenty zauważyłem również :), fajny film, nie wciągnął mnie kto wie jak, ale jest ok

ocenił(a) film na 8
RozoParanoid

Ta 1980 ;)

ocenił(a) film na 10
theart

To w 1980 nie mógł wisieć portret Karola Wojtyły??

KajetanPuszek

polish sausages w usa to częsta sprawa, zwykle podawane w bułce czyli hot dogi :), ogólnodostępne w barach i wózkach na ulicy. polska kiełbasa uchodzi za najlepszej jakości i sam dopisek polish to podobny wabik jak italian pizza albo pasta.

ocenił(a) film na 9
medic071

Masz kolego rację. A na dowód link - Tenacious D - kapela Jacka Blacka:
http://www.youtube.com/watch?v=4fbli2HUcw0
Pozdrawiam serdecznie

ocenił(a) film na 9
medic071

"polish" jako wabik klientów? Tak chyba było kiedyś. Może mam złe źródła informacji, ale słyszałem, że aktualnie wyrywa się napis, że coś zostało zrobione w Polsce i nakleją się inną narodowość dla lepszej sprzedaży - "bo to co Polskie, to gówniane". Mój dziadek był np w fabryce namiotów w Legionowie jakieś 15 lat temu i tam sytuacja była podobna: jak namiot miał być dla nas, to miał napisane "zrobione w Polsce". Jak jednak miał iść na eksport do Francji, to pisali "made in France"... bardzo to smutne, bo przecież mamy kilka produktów na skalę światową, poza wyżej wymienionymi są to jeszcze różne alkohole. Wódy teraz chyba idzie więcej za granicę niż w nasze gardła. Mieliśmy też szansę na niemalże monopol na rynku miodów pitnych (można to było kiedyś śmiało nazwać dumą narodową) ale wojna trochę popsuła plany, a komunizm dobił je...

ocenił(a) film na 10
MegaSzczota

Kiełbasy, wódki i ogólnie produkty spożywcze (chleb!) sprzedawane w USA chwalą się dziś polskim pochodzeniem. O innych produktach to nic nie wiem, ale też co innego, moglibyśmy masowo eksportować do Stanów?:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones