PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1225}

Blues Brothers

The Blues Brothers
7,6 104 897
ocen
7,6 10 1 104897
7,6 22
oceny krytyków
Blues Brothers
powrót do forum filmu Blues Brothers

Dlaczego tak niska pozycja, zaledwie 616 miejsce, coś jest nie tak

Spanky_Ham

No jest niestety. Właśnie obejrzałem po raz któryś. Jeden z najlepszych filmów muzycznych jakie powstały, miód dla uszu i oczu, mistrzowski humor, czysta rewelacja. Zdecydowanie powinien być bardziej doceniony.

ocenił(a) film na 10
Spanky_Ham

Po prostu większość użytkowników filmwebu nie czuje bluesa niestety :(
To jeden z niewielu filmów do których wracam i ZAWSZE się na nim świetnie bawię mimo że znam go na wylot :)
Genialna muzyka (kasetę magnetofonową z nią zajechałem na amen :)), absurdalny humor, świetne gagi, super realizacja (chociażby szturm służb na budynek gdzie braciszkowie wpłacają podatek za sierociniec :D). Tam nie ma niepotrzebnych scen i do niczego nie można się przyczepić, lepiej tego filmu się nie dało zrobić :)

10/10 :D

Spanky_Ham

myślę, że jest to spowodowane innym postrzeganiem świata przez młodzież. interesują ich tępe horrory oraz kino akcji.
szkoda że nie sięgają do klasyków oraz musicali
BB to legenda. Oni będą trwali dzień po końcu świata. to moje zdanie ;)

ocenił(a) film na 7
Cobra

Już na 540. Nie jest tak źle.

ocenił(a) film na 10
Cobra

Dokładnie tak samo myślę. To film z 1980r. ( u nas chyba był w 1983)i wtedy w ciągu miesiąca byłem na nim 3 razy. Dialogi były kultowe, humor świetny , no ten słynny pościg (wykorzystany m.in. przez Marka Bilińskiego). Dzisiejsza widownia oglądająca go w TV nie czuje bluesa.

ocenił(a) film na 10
macrac1068

bo niestety dzisiejsza widownia woli ogladac same akcje stworzone przez komputer, w ogole niesmieszne komedie romantyczne, ktorych tvn wydaje 15 w ciagu roku i inny chlam. to jest dla mnie najlepszy film rozrywkowy po ktorym chodze wesoly caly dzien. film potrafi ruszyc czlowieka i pokazac radosc zycia. nie spotkalem sie z tym w innych filmach chyba od 98-99 roku. wyjatkiem jest american gangster, ale to juz inny temat.

pozdrawiam tych, ktorzy lubia ogladac prawdziwe filmy, a nie dzisiejszy chłam.

mar_vu

juz pozycja 404 :]
A co do widowni to są wyjątki np. ja :]
I nie wszyscy lubią oglądać w moim wieku (16) "same akcje stworzone przez komputer, w ogole niesmieszne komedie romantyczne, ktorych tvn wydaje 15 w ciagu roku i inny chlam"

ocenił(a) film na 10
macrac1068

Gdzie Biliński wykorzystał ten pościg???
A film rzeczywiście genialny - jeden z tych, które można oglądać co tydzień i się nie znudzą:)

ocenił(a) film na 10
janektankista

Biliński wykorzystał ten pościg w "Ucieczce z tropiku"

ocenił(a) film na 10
Spanky_Ham

Co się dziwić, skoro nasze społeczeństwo woli zachwycać się Zmierzchem...

ocenił(a) film na 9
Spanky_Ham

343! Yeah!

Szymon_C

pozycja w top świat: 339
pomału do przodu :)

ocenił(a) film na 8
baranek_110

502... Szkoda, super film.

markomdm

po 2 latach taka pozycja:
535. w rankingu światowym

markomdm

po 2 latach taka pozycja:
535. w rankingu światowym

ocenił(a) film na 9
Spanky_Ham

ja nie lubię takich filmów ale ten jest poprostu genialny :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones