PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1225}

Blues Brothers

The Blues Brothers
7,6 104 911
ocen
7,6 10 1 104911
7,6 22
oceny krytyków
Blues Brothers
powrót do forum filmu Blues Brothers

Rey!!!

ocenił(a) film na 9

Zauważyliscie że Rey prawie zawsze gra siebie w filmach... uwielbiam Kolesia!!! A wy??


Heh prawie wszyscy z tego filmu już nie zyją... szkoda!!

ocenił(a) film na 7
kuuubbbaaa

Gość się nazywał RAY a nie REY, i był elegancko obdarzony talentem przez nature

Ptasior69

A tak dokładnie to nie nazywał się Ray, a miał na imię Ray, jak już mamy się poprawiać.

kuuubbbaaa

To rzeczywiście smutne. Sprawdziłeś ilu nie żyje? Może tak. Kto jeszcze żyje?

ocenił(a) film na 8
rcs

żyje Dan Aykroyd , Athena Franklin i jeszcze paru muzyków z ich zespołu,

ale najlepsze gwiazdy jak ray charles, james brown oraz cab calloway już nie żyją.

użytkownik usunięty
kuuubbbaaa

obejrz film "Ray" o nim własnie, głowną rolę zagrał Jamie Foxx (genialnie zresztą), świetny film i fantastyczna muzyka!

ocenił(a) film na 9

Film oglądałem...genialny...faktyccznie swietna rola Jamiego(nie wiem czy nie najlepsza w jego karieze)!!!!

ocenił(a) film na 10

Fiml "Ray" dzisiaj o 22.20 na TVP 1

Polecam...

ocenił(a) film na 9
kuuubbbaaa

pewnie dlatego, ze nie jest aktorem

użytkownik usunięty
goskaa28

Z pierwszego skladu Blues Brothers band nie zyja John Belushi i Donald Dunn.
Aktorzy i muzycy ktorzy grali w pierwszym Blues Brothers i odeszli z tego swiata.
( Panie swiec nad ich duszami) to:
- John Candy
- John Lee Hooker
- Ray Charles
- James Brown
- Cab Calloway
- Gene Jonson

Z drugiego skladu Blues Brothers po wyemitowaniu filmu i po ostatniej trasie w Eurpie z zespolu odszedl
Matt Murphy ktory ma powaznie klopoty zdrowotne.Mam nadzieje ze slawny Guitar Matt wroci jeszcze na scene i zagra w Polsce.
Co do muzykow i aktorow grajacych w filmie Blues Brothers 2000 to cala dluga lista muzykow z Louisiana Gater Boys czyli:
- Junior Wells
- Lou Rawls
- Issac Hayes
- Wilson Pickett
- Bo Diddley
- Koko Taylor

Nie wiem po co ta informacja skoro i tak 99 procent uwaza ten film za kultowy nie sluchajac bluesa.
Osobiscie znam takich ktorzy go nawet nie trawia.
Ja wiem jedno to pierwszy film o bluesie ktory zwrocil uwage swiatowej krytyki na ten gatunek muzyczny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones