PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1225}

Blues Brothers

The Blues Brothers
7,6 104 896
ocen
7,6 10 1 104896
7,6 22
oceny krytyków
Blues Brothers
powrót do forum filmu Blues Brothers

Ja wiem, że jest wiele innych dzieł, nierzadko również wspaniałych. Nie ujmuję wielkości filmom (a właściwie Filmom) takim, jak Hair, ale... po prostu kocham bluesa i klimaty rockabilly. Dlatego już za samą muzykę dałbym temu filmowi 10/10, a jeśli dodamy kapitalną grę aktorską, udział wielu gwiazd sceny muzycznej, to dziesiątka wydaje się mi zbyt zaniżona.

Wiem, nie jestem obiektywny, ale przecież o to chyba chodzi, żeby wyrazić swoją opinię. ;)

Apostle_Viljar

No tym razem jestem się w stanie zgodzić, ale "Hair" jeszcze nie widziałem.

ocenił(a) film na 10
Apostle_Viljar

Co do twojej wypowiedzi dodałbym jeszcze kapitalny humor zawarty w tym filmie, a tak poza tym zgadzam się z Twoją wypowiedzią w 100%.

ocenił(a) film na 9
Apostle_Viljar

Całkowicie się z tym zgadzam :)

ocenił(a) film na 9
Apostle_Viljar

Prawda w 100%

użytkownik usunięty
Apostle_Viljar

Również się zgadzam.
Na dodatek darze ten film szczególną sympatią ponieważ dawno temu patrząc na Elwooda postanowiłem grać na harmonijce,po pewnym czasie kupiłem gitarę,później było PSM teraz jestem gitarzystą w zespole a to w pewnym stopniu właśnie dzięki temu filmowi.

ocenił(a) film na 10

Ja trochę wcześniej kupiłam harmonijkę i postanowiłam nauczyć się grać, ale widok Elwooda na pewno mnie do tego jeszcze bardziej zachęcił. :)
Całokształt jest genialny, bo oprócz tego, że to świetny musical a utwory śpiewają genialni artyści, ma w sobie świetny humor i klimat.

użytkownik usunięty
hippieturtle

Heh...mnie widok Elwooda zachęcił natomiast słuchając Skibińskiego albo Riedla odłożyłem harmonijkę w najciemniejszy kąt.

ocenił(a) film na 10

Moim pierwszym natchnieniem harmonijkowym był Sławek Wierzcholski, B.B.King, Jon Lee Hooker i John Mayall. Jeszcze wtedy nie znałam filmu Blues Brothers, ale szybko go obejrzałam i się w nim zakochałam. ;)

użytkownik usunięty
hippieturtle

Ja pierwszy raz obejrzałem ten film mając 6 albo 7 lat więc nie zdawałem sobie sprawy z istnienia kogoś takiego jak B.B King czy John Lee Hooker pomimo iż ten drugi tam występował ;)

ocenił(a) film na 10

Ja tylko wiedziałam że jest taki znany musical a Jake'a i Elwooda kojarzyłam z wyglądu ;)
B.B.King bodajże występuje w drugiej części (2000) z Claptonem, ale nie widziałam i szczerze mówiąc boję się zobaczyć.

użytkownik usunięty
hippieturtle

Na temat drugiej części jedyne co mogę powiedzieć to "to już nie to samo"

użytkownik usunięty
hippieturtle

Ale najlepiej jest obejrzeć,nie ma co polegać na opinii innych.

ocenił(a) film na 10

Na pewno nie to samo i właśnie boję się zepsuć sobie klimatu z pierwszej części. To jednak 20 lat później, ale najważniejsze to brak Jake'a. Mimo wszystko mam w planie zobaczyć.

użytkownik usunięty
hippieturtle

Potraktuj część drugą jako zupełnie inną historie która nie ma nic wspólnego z częścią pierwszą wtedy po seansie powinnaś mieć pozytywne wrażenia.

ocenił(a) film na 10

Spróbuję, mam nadzieję że mi się uda. Pewnie gdybym nigdy nie widziała pierwszej, byłabym pewna pozytywnych wrażeń. Dzięki za wskazówki :)

ocenił(a) film na 4
Apostle_Viljar

To Ty musisz być na bakier z musicalami skoro ten tak gloryfikujesz .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones