PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1225}

Blues Brothers

The Blues Brothers
7,6 104 897
ocen
7,6 10 1 104897
7,6 22
oceny krytyków
Blues Brothers
powrót do forum filmu Blues Brothers

Wreszcie obejrzalem o dziwo pierwszy raz nie mialem jakos okazji noi zaskakujaco sie rozczarowalem moze na zbyt wiele liczylem, moze na cos innego liczylem. zaczalem ogladac z mysla o mega kultowej zarabistej komedii a tu nie bylo sie z czego zasmiac tak naprawde dziwne bo material na to byl. najbardziej zawodzi scenariusz a moze bardziej poprowadzenie akcji bo to wszystko nie jest zwarte jak byc powinno by sie trzymac mocno fotela caly czas i np mamy policje ktora chce ich zlapac i jest poscig by potem policja ginela na 30 min to samo bylo z nazistami wogole mozna o nich zapomniec bo nie ma ich tyle czasu na ekranie, czy watek kuratora, mozna bylo sie skupiac
cos wiecej na innych a nie tylko na blues brothers bylo by ciekawiej. bylo tez sporo absurdalnych scen na zasadzie by byly a niekoniecznie maja sens, te przesadzone sceny jak ta z zakonnica, albo te nieudolne zamachy tej babki z gwiezdnych wojen, albo ten lot samochodu z tymi nazistami z autostrady nad wiezowce i spadek setki metrow w dol, policja nieraz jest glupia w filmach ale tu osiagnela chyba szcyt, wiem ze to ma byc przerysowane to ma byc smieszne i taki ma miec cel ale jak dla mnie nieudaje sie to ten film jako komedia sie nie sprawdza film ma tez na szczescie plusy ale to na co liczylem najbardziej zawiodlo to moze przejde do plusow. wykonanie piosenek przez zespol jest super, wystep gwiazd muzyki, noi cala sciezka dzwiekowa, pewnie tez ten koncowy poscig fajnie zrealizowany jest, scena w budynku pod koniec tez fajna ale w sumie to malo jak dla mnie 6 | 10

ocenił(a) film na 9
hellhammer_mich

To nie jest film akcji, czy rdzenna komedia. To po prostu genialny musical z komediowymi epizodami. Wątek z zakonnicą jest właśnie komediowy.
Proponuję też pisać bardziej składne zdania, bo aż oczy bolą od tego bełkotu.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
Robin_Hood

to troche mylace bo glosy o swietnej komedii byly i to mocne wiec na to czekalem, i na dobre by zrobilo temu filmowi, bo jak sie pojawialy akcenty komedio-sensacyjne czy ogolnie komediowe to bylo blado, a tworcom zalezalo na nie tylko musicalu ale tez na innych co zreszta mowilem. A watek z zakonnica jest komediowy i o tym mowilem tylko ze to nie smieszne bylo jak i inne sceny. pisalem na szybko wiec sorry za forme

ocenił(a) film na 9
hellhammer_mich

Pod kątem zwykłej komedii, czy elementy sensacyjne faktycznie wypadają słabo - tu masz rację :)

ocenił(a) film na 6
Robin_Hood

strona muzyczna to dobra strona filmu znowuż wiec jak dla mnie połowicznie udany, szkoda ze nie poszli w moją strone :)

ocenił(a) film na 10
hellhammer_mich

hellhammer, znasz znaczenie słowa pastisz?

ocenił(a) film na 6
erdell

znam, ale nie musi to znaczyc ze przez to film bedzie dobry i odrazu wszystko wytlumaczy. Nie wszedl mi film

hellhammer_mich

Najpierw wypadałoby się nauczyć rozróżniać musical od zwykłej komedii bo musical to nie to samo :) Tak jakby kieruje się trochę innymi prawami że tak powiem, od zwykłego filmu nie muzycznego

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones